telefon +420 515 271 413

email obec.oleksovice@tiscali.cz

Oleksovice

Oleksovice Kontakty

 

Úřad městyse Oleksovice

671 62 Oleksovice 69

Tel.: +420 515 271 413

Tel.: +420 724 186 551

 

Email:

obec.oleksovice@tiscali.cz

starosta.oleksovice@tiscali.cz

 

Adresa: 671 62 Oleksovice 69

ID datové schránky: wbebvxg

Tradiční způsob obživy byl ze zemědělství, a to především z rostlinné a živočišné výroby. V současnosti se v obci nacházejí tři samostatně hospodařící zemědělci. Většina občanů však dojíždí za prací do nedalekého města Znojma.

V obci je vybudována kanalizace a čistička odpadních vod, dále veřejný vodovod, městys je plynofikována. Vodovod byl vybudován již v sedmedesátých letech, zbytek inženýrských sítí se podařilo dobudovat v roce 2003. V současnosti je městys plně zasíťována, což umožňuje nové výstavbě rodinných domů okamžité napojení na inženýrské sítě.

Městys provozuje mateřskou i základní školu (1. - 4. ročník), žáci vyšších tříd dojíždí do školy v sousední obci, do Prosiměřic. Budova mateřské školy byla zrekontsruována a nově otevřena v roce 2004.

Městys má vlastní obecní úřad s knihovnou a veřejně přístupným internetem. V provozu je také pošta, tři obchody s potravinami a tři pohostinství.

Za obcí je situován rozlehlý rybník, u něhož bylo vybudováno rekreační středisko, ve kterém provozuje vodní sporty TJ Delfín Oleksovice. Každým rokem se zde jezdí mezinárodní závody ve vodním lyžování jak mládeže, tak dospělých.

V roce 2003 bylo postaveno v obci nové hřiště na kopanou, včetně zázemí: samozřejmě šatny pro sportovce a také celoročně otevřená hospoda, o jejíž provoz se stará místní fotbalový klub TJ Dynamo Oleksovice.

Mezi další aktivní spolky patří Sbor dobrovolných hasičů s dobře vybavenou zbrojnicí a Myslivecké sdružení, které má zázemí ve vlastní myslivně s krytým letním tanečním parketem umožňujícím různé oslavy a taneční zábavy. Sdružení vlastní střelnici na asfaltové holuby.

Užitečné odkazy

czechpoint krizport mas daniz vas mapa ids BLOND1      edpp long

Městys Oleksovice

Oleksovice

Oleksovice 69, 671 62 Oleksovice | +420 515 271 413 | obec.oleksovice@tiscali.cz

 

Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o použití cookies | GDPR

© 2024 Městys Oleksovice | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.