Oleksovice

Současnost

Tradiční způsob obživy byl ze zemědělství, a to především z rostlinné a živočišné výroby. V současnosti se v obci nacházejí tři samostatně hospodařící zemědělci. Většina občanů však dojíždí za prací do nedalekého města Znojma.

V obci je vybudována kanalizace a čistička odpadních vod, dále veřejný vodovod, městys je plynofikována. Vodovod byl vybudován již v sedmedesátých letech, zbytek inženýrských sítí se podařilo dobudovat v roce 2003. V současnosti je městys plně zasíťována, což umožňuje nové výstavbě rodinných domů okamžité napojení na inženýrské sítě.

Městys provozuje mateřskou i základní školu (1. - 4. ročník), žáci vyšších tříd dojíždí do školy v sousední obci, do Prosiměřic. Budova mateřské školy byla zrekontsruována a nově otevřena v roce 2004.

Městys má vlastní obecní úřad s knihovnou a veřejně přístupným internetem. V provozu je také pošta, tři obchody s potravinami a tři pohostinství.

Za obcí je situován rozlehlý rybník, u něhož bylo vybudováno rekreační středisko, ve kterém provozuje vodní sporty TJ Delfín Oleksovice. Každým rokem se zde jezdí mezinárodní závody ve vodním lyžování jak mládeže, tak dospělých.

V roce 2003 bylo postaveno v obci nové hřiště na kopanou, včetně zázemí: samozřejmě šatny pro sportovce a také celoročně otevřená hospoda, o jejíž provoz se stará místní fotbalový klub TJ Dynamo Oleksovice.

Mezi další aktivní spolky patří Sbor dobrovolných hasičů s dobře vybavenou zbrojnicí a Myslivecké sdružení, které má zázemí ve vlastní myslivně s krytým letním tanečním parketem umožňujícím různé oslavy a taneční zábavy. Sdružení vlastní střelnici na asfaltové holuby.

 
Hledání
TJ Dynamo Oleksovice

Fotogalerie - historie
Fotogalerie - současnost
Kontakt

Úřad městyse Oleksovice

671 62 Oleksovice 69

+420 515 271 413

+420 724 186 551

www.oleksovice.cz

 

Zajímavé odkazy

Užitečné odkazy

 

 

 

 

krizport

Hledání
TJ Dynamo Oleksovice

Fotogalerie - historie
Fotogalerie - současnost
Kontakt

Úřad městyse Oleksovice

671 62 Oleksovice 69

+420 515 271 413

+420 724 186 551

www.oleksovice.cz

 

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu
Vítejte na webových stránkách Městys Oleksovice  Vítejte na webových stránkách Městys Oleksovice
Welcome REALNAME  Welcome REALNAME